Co wybrać? Istnieje nieskończona ilość technik terapeutycznych ustawiających umysł, przeprogramowujących, transformujących, po to, by uleczyć emocje, uzależnienia, lęki. Terapeuci ścigają się w coraz nowszych i kosmicznie brzmiących określeniach, aby zaciekawić i przekonać do swojej metody. Przoduje Hellinger, następne hipnoterapia, regresing, joga, theta healing itd. Czym jest umysł, że wszyscy na nim się koncentrują?

Umysł to program przynależący do mózgu i z nim współpracujący. Choć go nie widać to jednak istnieje. No ale prądu, czy fal elektromagnetycznych też nie widać, a jednak są. Umysł wraz z mózgiem odpowiada za nasze prawidłowe funkcjonowanie w ziemskich przestrzeniach, ostrzega przed zagrożeniem pod warunkiem, że posiada w sobie zapis określonego niebezpieczeństwa.  Uaktywnia się w późnym dzieciństwie, gdyż na początku rozwoju dziecka uczy się wraz z nim. Można powiedzieć, że w całej krasie ukazuje się około 7-12 roku życia. Dlatego dzieci nie przewidują wielu zagrożeń i potrafią robić rzeczy absurdalne. Wraz z pełną aktywnością umysłu zaczynają pojawiać się lęki. Szczególnie dotyczy to osób w pełni dorosłych, które niegdyś odważne nagle zaczynają odczuwać strach, wewnętrzny niepokój z błahego powodu. Umysł to system ostrzegania, ale gdy zaczyna przejmować kontrolę nad człowiekiem topi go w emocjach towarzyszących zdarzeniom. Ogólnie jest kanciastym, ograniczonym tworem, zamkniętym w algorytmach własnych zapisów. W takim razie, czy można coś w nim zmienić? Nie bardzo. Co można zmienić w programie, którego nie jesteśmy autorem? Można jedynie wpuścić wirusa, ale tego nie polecam, bo szpitale psychiatryczne są przepełnione. Istota ludzka ma do swojej dyspozycji 12 wymiarów, w których egzystują jej cząstki. Nie do wszystkich mamy dostęp z poziomu człowieka – robota, ale to nie oznacza, że ich nie ma. Ma do nich dostęp ŚWIADOMOŚĆ. Ale o tym za chwilę. W 1 wymiarze jest ciało fizyczne, w 2 umysł, następnie myśli i 4 emocje. Sami zauważcie jak nisko umysł został umieszczony.

Na szczęście Bóg w swej nieskończonej mądrości obdarował człowieka drugim umysłem, energetycznym, zwanym świadomością. Umieszczony jest w wymiarze 6. To cudowny twór zawierający cząstki Ojca, łączący z Nim i innymi, wysokoenergetycznymi przestrzeniami. Świadomość nie wyzwala emocji i może przemieszczać się w każdy, dowolny wymiar. Ponadto nie jest ograniczona czasem. Masz coś do naprawienia w przeszłości? Co za problem? Łączysz się ze świadomością i prosisz o naprawienie sytuacji, zdarzenia. Rozwijając kontakt z energetycznym umysłem podnosisz się w człowieczeństwie, rozwijasz, stajesz się lepszy, masz wpływ na doczesność oraz kolejne życie. Chcesz nawiązać kontakt z sobą na polu świadomości? Odrzuć wszystko co wiesz, nie zamykaj się do ciasnego umysłu i pozwól poprowadzić się swojemu opiekunowi. Niewątpliwie jest to proces, ale skoro masz czas i pieniądze, które chcesz  przeznaczyć na pracę nad fizycznym umysłem, to lepiej zrób coś dla siebie bardziej twórczego. I to za darmo. Nie istnieją cudowne metody, które za ciebie wykonają robotę, bo zapłaciłeś. Terapeuci mielą tylko wiedzę, ciągle tą samą, zamieniając jedynie nazewnictwo. Świadomość posiada wszelką wiedzę, która często nie pokrywa się z tym, czego ciebie uczono. Jesteśmy karmieni banialukami, które szybko weryfikuje. ONA jest wolnością, kreacją, twórczością i zmianą. Bo rozumiem, że chcesz coś zmienić. Jeśli tak, to świadomość cię poprowadzi ku najlepszym rozwiązaniom.